Endine kiirlaenuärimees pööras elus uue lehekülje ja tahab Eestisse ehitada tekstiilijäätmete megatehase
Kaheksateist aastat tagasi kiirlaenuäri püsti pannud, hiljem isiklikku pankrotti varisenud ettevõtja Toomas Allikas on pööranud oma elus uue peatüki. Äri, mis kasseeris hiigelintresse ning teenis tulu inimeste pisaratelt, on jäänud selja taha.
Kalle Grents (vasakul), kes on Tekstiili Taaskasutuse OÜ juhatuse liige, ning Greenfuli asutaja ja materjali looja Toomas Allikas. Neid mõlemaid ühendab kirg jäätmete vastu. Kui Greenfuli tehast hakatakse ehitama, siis peab ka Eesti tekstiilijäätmemajandus arenema. Foto: Liis Treimann
Asemele on tulnud ambitsioon päästa Eesti ja ehk isegi maailm räigest tekstiilireostusest, mida näeb suisa kosmosestki. Allika ettevõte Greenful tahab hakata Sillamäel tootma tekstiilijäätmetest ehitusmaterjale, kirjutab Äripäev.
Avalik sektor ei ole jäätmekäitlusega hakkama saanud. Planeeritav jäätmereform suurendab omavalitsuste rolli veelgi, kuid jäätmemajandus tuleks anda hoopiski erasektori kätesse, kirjutab Eesti Keskkonnateenuste juht Argo Luude.
Terasetehased üle maailma peavad kasutama aina rohkem vanametalli, et võtta materjali ringlusesse. Üha olulisemaks muutuvad materjali päritolu ja vastavussertifikaadid, kirjutab vanametalli ringmajandusettevõte Cronimet Nordic juht Eva Pedjak.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.