Galerii: vastutustundliku ettevõtte märgise pälvis 40 ettevõtet. Kes sai kulla, hõbeda ja pronksi?
Kestliku Ettevõtluse liit tunnustas tänavu 40 organisatsiooni, neist 26 kuldtasemega. Märgise saajate hulgas on nii uusi tulijaid kui ka neid, kes hoidnud taset mitu aastat.
Vastutustundliku ettevõtluse märgist anti välja 17. korda, sellega tunnustatakse organisatsioone, kes panustavad ESG tegevustesse. Märgiste taotlemisega alustas 54 organisatsiooni, kellest 42 esitasid oma ankeedi hindamiseks.
Keskkonnahoid on jäänud turunduses ja kommunikatsioonis tagaplaanile, sest see pole inimestele enam nii relevantne, tõdeb Ülemiste keskuse turunduse ja vastutustundliku ettevõtluse valdkonnajuht Tiia Nõmm.
Paar nädalat tagasi selgusid tänavused vastutustundlikud ettevõtted. Elisa ja Sorainen tõusid kahe aastaga pronkstasemelt kullale ja jagavad oma teekonda ESG vallas.
Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) tunnustas tänavu 36 ettevõtet. Võrreldes eelmise aastaga oli tasemete jaotus ühtlasem, kuna ESG standardite alusel lisati ankeeti küsimusi, mis tõstsid kvaliteedikontrolli.
Teadlane ning haridus- ja keskkonnapsühholoog Grete Arro ütleb, et majanduses on vaja teha jõulisi muutusi: vähendada tööpäevade arvu, panna poed varem kinni ja loobuda majanduskasvu püüdlustest.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.