Estlink 2 tõstis esimesel poolaastal elektri hinda keskmiselt 2,2 s/kWh kohta, kuid viimasel neljal kuul on hinnad Baltikumis tänu taastuvenergiale järjest langenud.

- Tänu taastuvenergiale oli juunis üha enam tunde, kus hind püsis alla 0,5 sendi kilovatt-tunni kohta või oli isegi nullis või negatiivne. Pildil Eveconi päiksepark Lääneranna vallas Kirikmäel.
- Foto: Andras Kralla
Elektri hinnad on Baltimaades langenud neli kuud järjest, juunis oli langus võrreldes maiga pea 40%, jõudes tasemele 4,1 senti kilovatt-tunni kohta. Seda tänu taastuvenergia tootmise kasvule ja rekordmadalale fossiilkütustest elektritootmisele, selgub Eesti Energia ülevaatest.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Estlink 2 tagasitulek peaks tooma Eesti hindu veidi allapoole ja Soome hindu mõnevõrra üles, sest merekaabel toob turu kasutusse 650 megavatti täiendavat ülekandevõimsust, rääkis Baltic Energy Partnersi juhatuse liige Marko Allikson.
Ilmastikuolud ja ühendused naaberriikidega mõjutavad Eestis elektri hinda lausa 30% ulatuses. Millised ühendused on mõistlikud, mis ei tasu üldse ära ja kuidas muutuks elektri hind, selgitab Tallinna Tehnikaülikooli energiapoliitikate professor Einari Kisel.
Maikuus alanud Estlink 2 elektriühenduse remonditööd edenevad algult plaanitust kiiremini ja ühenduse turu kasutusse andmise tähtaeg toodi juuli keskpaigast 25. juunile.
Elektri hind muutub Soome hindadega sarnasemaks alates 15. juulist, kui Soome-Eesti elektriühendus Estlink 2 pärast parandustöid jälle turule pääseb.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.