Teadlane: rohelise ja kasvava majanduseni viib käänuline rada
Kui Eesti ja Euroopa Liit tegutsevad maailmas, kus Hiina, India ja USA ei vii ellu mõjusat kliimapoliitikat, siis jääb see võitluseks tuuleveskitega, kirjutab EBSi professor ja rektor Meelis Kitsing Äripäeva essees.
„Iga mees on oma saatuse sepp ja oma õnne valaja“ on paljudele igaveseks meelde jäänud Paul-Eerik Rummo kirjutatud laulusõnad, mille populariseeris mängufilm „Viimne reliikvia“. Sarnane mõttekäik, mis sai tuntuks Silicon Valley algusaastatel aastakümneid tagasi, ütleb, et kõige parem viis tuleviku prognoosimiseks on see tulevik ise luua.
Kliimamuutused pole kauge teema, vaid mõjutavad juba äritegevust. Püsima jäävad need, kes võtavad kliimakriisi tõsiselt, maandavad riske ja leiavad lahendusi esimeste seas, leiavad Kestlikkusuudiste küsitlusele vastanud arvamusliidrid.
“Kliima muutub ja muutub ka majandus,“ ütles Colorado Ülikooli professor Edward Barbier. Milliste riskidega peavad ettevõtjad üha rohkem arvestama? Millised on haprale planeedile sobivad majandusmudelid?
Ajakiri Time ja Statista nimetasid maailma kõige jätkusuutlikumaks ettevõtteks Schneider Electricu. Eesti üksuse tegev- ja müügijuht Miko Siilivask tõdeb, et jätkusuutlikkust ja laiemalt ESG põhimõtteid peab töötajatele ja partneritele selgitama, mitte peale suruma, et need võetaks omaks.
Euroopa Liidu ja Eesti kliimapoliitika karmistub. Pangad nõuavad ettevõtetelt üha rohkem kliimariskide teadvustamist ja maandamist. Kes kaasa ei tule, seisab silmitsi suuremate finantsriskide, turuväärtuse languse ja võimalike trahvidega, kirjutab SEB jätkusuutlikkuse juht Tatjana Vakulenko.
Novembri keskel selgusid Porchester Hallis Londonis maineka Corporate Reporting Awards 2024 võitjad enam kui tosinas kategoorias, kus parima ESG raporti võitjaks tunnistati Coca-Cola Hellenic Bottling Company.