Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm ütleb, et ainus võimalus on investeerida ja arendada rohetehnoloogiat, Eestis eriti meretuuleparke. Põlevkivist enam ei piisa.
- Tallinna Sadama juhatuse esimees Valdo Kalm on taastuvenergiausku. Ka sadam on investeerinud oluliselt puhta energia tootmiseks. Foto: Liis Treimann
2024. aasta neljandas kvartalis kasvas Tallinna Sadama kaubamaht 12%, mida Kalmi sõnul vedasid tugevalt vilja eksport ja konteinerite vedu. „Vilja eksport oli väga tugev ja konteinerite puhul oli tulemus ligi 20% kasvu – see näitab, et kaubavahetus toimib,“ selgitas Kalm Äripäeva raadio hommikuprogrammis.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Leedulaste ideel rajada Balti riikide ühine elektrijaam oleks Eestile jumet vaid juhul, kui asukohaks valitaks Paldiski, või siis, kui projekti veaks erakapital, kirjutab suhtekorraldusfirma Powerhouse konsultant Andres Reimer.
Venemaa gaasitarned Euroopasse Ukraina gaasileppe lõppemisega ei tähenda Vene gaasi lõppu, muutub lihtsalt transiidiriik, rääkis Baltic Energy Partnersi juhatuse liige Marko Allikson. "Seega on veel kaks aastat lõbusat Vene LNG aega," ütles Allikson.
7. veebruaril ühendume lahti Venemaa elektrivõrgust. Oodata on võimalikke elektrikatkestusi ning kõrget elektri hinda, rääkis Ampere+ arendusjuht Mihhail Korb.
Valitsus arutas eile mitut võimalust, kuidas leevendada elektri hinna tõusu, mille põhjustas Estlink 2 kaabli rike. Peaminister Kristen Michali arvates võiks vähem maksta ettevõtted, kes tõhusamalt elektrit tarbivad.
Taastuvenergia sektor on Balti riikides viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Heaks näiteks on augustis 2024 Leedus saavutatud rekord päikeseenergia katvuse kohta, mille osakaal elektritootmises ulatus 21,3%-ni kogu nõudlusest. ACC Distributioni rohelise energia üksuse juhi Martynas Pukinskase sõnul muutub taastuvenergia järjest olulisemaks osaks Leedu energiasüsteemis.