Eile oli Äripäeva arvamusliidrite aruteluõhtu “Rohepööre või rohep...?”, kus debateerisid Peeter Koppel ja Erik Moora. Vaata galeriist, milline oli meeleolu.
- Arutlesid Peeter Koppel ja Erik Moora, modereeris Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe Foto: Liis Treimann
33 fotot
- Äripäeva arvamusliidrite aruteluõhtu “Kas rohepööre või rohep…?” Foto: Liis Treimann
Arutlesid Redgate’i investeeringute valdkonnajuht Peeter Koppel ning politoloog ja kliimaekspert Erik Moora. Arutelu modereeris Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Juttu tuli fossiilenergiast loobumisest ja taastuvenergiale üleminekust, süsinikukvootidest, teadlaste arusaamast, skepsisest, optimistlikust ja pessimistlikust mõttelaadist jpm.
Pikemalt saab vestlust kuulata 4. juulil “Rohepöörde praktikute” saates, mis on pärast järelkuulatav Äripäeva Raadios, Spotifys ja Soundcloudis. Lõike arutelust avaldame lähinädalal ka Kestlikkusuudistes.
Seotud lood
Inimeste teadlikkus ja toetus rohepöördele on langenud. Elanike veenmiseks on vaja isiklikku lähenemist ning avatud ja ausat suhtlust, kirjutab Meta Advisory partner ja mainekujunduse tiimijuht Rainer Laurits.
Vaadates kliimaseaduse eelnõu, olen väga murelik, kuna see suurendab halduskoormust, rääkis väikeettevõtteid koondava EVEA president Ille Nakurt-Murumaa Äripäeva Raadio hommikuprogrammis.
Kasvuhoonegaaside (KHG) heide jagatakse kolme mõjualasse. Kuidas heitmeid määratleda? Mis läheb enim segadust tekitava mõjuala 3 alla?
Euroopa Komisjoni mõjuhinnangutest lähtuvalt on aastaks 2030 ikka veel suurem osa maanteel liikuvatest sõidukitest bensiini- või diislimootoriga. Neste partnerlussuhete juhi Mats Hultmani sõnul on tähtis üleminekuajal pakkuda kestlikke kütuselahendusi ka neile sõidukitele ja masinaparkidele, mida ei ole otstarbekas välja vahetada näiteks elektriliste vastu.