Standardi juht: jätkusuutlikkus on mööblitööstuses veel kauge teema
Mööblitootja Standard sai äsja valmis roheteekaardi. Ettevõtte juht Jonatan Karjus tõdeb, et kliendid küsivad üha rohkem jätkusuutlikkuse kohta, kuid enamik konkurentidest sellega veel ei tegele.
Standardi juht Jonatan Karjus ei imesta, et kolmveerand mööblisektorist ei tegele jätkusuutlikkusega. Kui aga tahta eksportida, on see vältimatu, märkis ta.
Foto: Raul Mee
Standardi juht Jonatan Karjus rääkis saates “Tööstusuudised eetris”, et ettevõte sai äsja valmis roheteekaardi. “Meie kliendid nõuavad üpris palju erinevaid keskkonnajalajälje arvutusi ja strateegiaid, mida me edasi teeme,” tõdes ta.
Eesti potentsiaal peitub tuuleenergias, aga konkurentsivõime tõstmiseks on vaja teha tihedat koostööd naabritega, rääkis “Elevant toas” konverentsi esineja, McKinsey & Co partner Tapio Melgin, kel on ekspertiis jätkusuutlikkuses, energeetikas ja materjaliteaduses.
Mõjuala 3 hindamine on tihti kõige keerulisem, sest partneritelt on raske andmeid kätte saada. Tööstusettevõtted ETS NORD ja Orkla Eesti jagavad, kuidas nad skoop 3 hindavad ja heidet vähendavad ning milliseid andmebaase kasutavad.
Kliimakindla majanduse seaduse eelnõus on energeetika välja toodud kui kõige suurema jalajäljega tegevusvaldkond Eestis, mille lahendamisel on ka kõige suurem potentsiaal. Algab see kõik eelkõige taastuvenergia tootmisvõimekuse suurendamisega.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.