Suurbritannia väljaanne Supply Chain Digital tõi välja 10 peamist tarneahelariski, millega ettevõtjad üle maailma peavad iga päev arvestama. Nende seas on ära märgitud ka ESG.

- Kaupa täis merekonteinerid.
- Foto: Liis Treimann
Ehkki Suurbritannia väljaanne rõhutab riskidena nii euroliidust väljaastumist (Brexit) kui ka kohaliku inflatsiooniga kaasnevaid probleeme, on tegemist väljakutsetega, mis kehtivad kõikjal maailmas.
Tarneahela riskid viitavad võimalikele häiretele ja ebakindlusele, mis võivad mõjutada kaupade ja teenuste voogu tarnijatelt tarbijateni, kirjutab väljaanne. Need riskid võivad tuleneda erinevatest allikatest, sealhulgas geopoliitilistest pingetest, looduskatastroofidest, ESG muredest ja majanduslikust ebastabiilsusest.
Tõhus tarneahela riskide juhtimine on äärmiselt oluline, et ettevõtted suudaksid säilitada oma tegevuse järjepidevust ja minimeerida rahalisi kahjusid.
Millised on Supply Chain Digitali hinnangul 10 peamist tarneahela riski tänases majanduskeskkonnas?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kliimamuutused pole kauge teema, vaid mõjutavad juba äritegevust. Püsima jäävad need, kes võtavad kliimakriisi tõsiselt, maandavad riske ja leiavad lahendusi esimeste seas, leiavad Kestlikkusuudiste küsitlusele vastanud arvamusliidrid.
Euroopa Liidu ja Eesti kliimapoliitika karmistub. Pangad nõuavad ettevõtetelt üha rohkem kliimariskide teadvustamist ja maandamist. Kes kaasa ei tule, seisab silmitsi suuremate finantsriskide, turuväärtuse languse ja võimalike trahvidega, kirjutab SEB jätkusuutlikkuse juht Tatjana Vakulenko.
Esimene Baltikumi ESG juhtide uuring keskendus ameti rollile, ülesannetele, väljakutsetele ja juhi taustale. Selgus, et lausa 40% ESG juhtidest vastutab korraga mitme valdkonna eest.
Äkilistest sündmustest saab uus reaalsus. Võidavad need, kes vaatavad ette, kuid on samas paindlikud. Seda ka kestlikkusteemades, millega paljud ettevõtjad ei taha ikka pihta hakata, kirjutab Saku Metalli jätkusuutlikkuse juht Janno Jegers.
Neste ärihommikul erinevad turuosalised kokku toonud vestluspaneel lahkas transpordimaastiku olevikku ja tulevikku. See puudutab paljusid, sest küsimus on korraga nii energiajulgeolekus, keskkonnaga arvestamises, ärilises jätkusuutlikkuses ja konkurentsivõimes kui ka regulatsioonide täitmises. Paljud lahendused on käegakatsutavad juba täna, kuid kasutuselevõtuks on tarvis ühtset arusaama nende mõjudest, õiglasemat maksustamist ja kindlaid seadusemuudatusi.