Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomisjoni peamised ettepanekud puudutavad töötajate piiri ja aastakäivet.
Foto: Andres Haabu
Euroopa Parlamendi majandus- ja rahanduskomisjon (ECON) tuli välja uute ettepanekutega, mis kärbiksid kestlikkusaruandlust seni kõlanud ettepanekutest tunduvalt rohkem. Olulisemad neist puudutavad töötajate lävendit ja käivet.
Seni on tundunud, et ettevõtjad ootavad pikisilmi ESG aruandluse edasilükkamist ja leevendusi, kuid Euroopa ettevõtete ulatuslik uuring näitab, et senisele korrale jagub poolehoidjaid rohkem kui lõdvendustele. Sellegipoolest leitakse kehtivas direktiivis hulga paranduskohti.
Seni on välja käidud, et ESG aruandluse kohuslasteks võiksid jääda need ettevõtted, kel töötajaid üle 1000. Omnibus-paketi eestvedajast Euroopa Parlamendi saadik tahaks tõsta lävendi lausa 3000 töötajani.
Euroopa Keskpank toetab kestlikkusaruandluse lihtsustamist, kuid näeb tõsist ohtu, et liigne lõdvendamine tuleb andmete kvaliteedi arvelt, pärssides läbipaistvaid investeeringuid.
Elutsükli analüüs (LCA) on tööriist, mis aitab hinnata hoone keskkonnamõju selle „sünnist surmani“ – alates toormaterjalide kaevandamisest kuni lammutamise ja taaskasutuseni. Ehituses tähendab see näiteks seda, millist mõju avaldab betooni, terase või isolatsioonimaterjalide tootmine, transport, paigaldus ja hilisem hooldus meie kliimale.