Eesti kaupmehed ei pea üksi kinni maksma Aasia e-poodidest tellitud odava riidekauba kokku kogumise ja taaskasutuse täiendavat kulu. Kindlasti on vaja lahendust kolmandatest riikidest pärit madala kvaliteediga ja lühikese elueaga, kuid väga suure jalajäljega riidekauba taaskasutussüsteemiks, kirjutab tekstiiliinsener ja moetööstuse professionaal Kristel Martis.

- Tekstiiliinsener Kristel Martis analüüsis segadust tekstiilijäätmete majandamisega Eestis.
- Foto: Krõõt Tarkmeel
Omad vitsad peksavad, öeldakse. Nii tuleb öelda ka tekstiilijäätmete liigiti sorteerimise kohustuse kohta, mis hakkas Eestis kehtima 2025. aasta algusest ning tekitas palju ootamatuna näivat segadust. Samas oli selle kohustuse tulek ette teada juba aastaid. Kahjuks oleme täna seisus, kus kehtiv jäätmekäitluse süsteem ei ole võimeline jäätmeid seaduse kohaselt käitlema, tarbija ei saa aru, mis on tema roll ning seni Eestis hästi toiminud rõivaste taaskasutuse ärid on ülekoormatud.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tulevaste seaduste jõustudes peavad paljud tootmisettevõtted oma ärimudelite ringsust ja ressursikasutust hindama ning kus vaja, tegema uuendusi. 2025.a toimunud ESG praktikute aastakonverentsi vestlusringis arutleti selle üle, mis seisus Eesti ettevõtted ringsemale tegevusele üleminekus on ja kas ressursse ringselt kasutades on võimalik äritegevust kasumlikult jätkata.
Tööstussümbioos ehk toorainete väärindamine on Eestis muu maailmaga võrreldes alles lapsekingades. Selle areng on vaevaline kindlatel põhjustel, selgitavad külalised Äripäeva raadio rohetehnoloogia saates “Cleantech”.
Kui diskrimineeriv palgaerisus on üks levinud viise ebavõrdseks kohtlemiseks, siis väikelapse kõrvalt tööle naasva ema „unustamine“ töö ümberkorraldamisel on samuti üks sagedasemaid juhtumeid, kus tuleb diskrimineerimise keeldu meelde tuletada, kirjutab advokaadibüroo RASK partner Annika Vait.
Eurooplased ostavad ja viskavad ära rohkem riideid, jalatseid ja muid tekstiile kui kunagi varem. Kiirmood vohab, aga lahendust endiselt ei ole.
23. mail toimub Von Krahli teatrimajas Rakvere Elustiilipäev – avalik sündmus, mis tõstab esile puhkamise kui teadliku eluoskuse ja vaimse tasakaalu osa. Ürituse tänavuseks juhtmõtteks on „Puhkus on jõud!”.