Rohepööre on vajalik ja tuleb vastuseisu kiuste. Küsimus peitub aga selles, kui kiiresti on võimalik fossiilkütuseid taastuvenergiaga täielikult asendada, kui energiatarbimine kasvab ühes inimeste pahameelega.
- See joonis näitab, mis indikaatorite järgi on Maa taluvuspiirid ületatud. Kõige hullem on seis eluslooduse tervise ja uute saasteainetega
Seekordses “Rohepöörde praktikute” saates saab kuulata juunikuist Äripäeva arvamusliidrite rohepöördeteemalist debatti, kus vastastikku olid investeerimisekspert Peeter Koppel ja kliimateemade asjatundja Erik Moora.
Nii Koppel kui Moora nõustusid, et rohepööret on vaja. See tähendab ka fossiilkütustest eemaldumist ja üleminekut taastuvenergiale. Moora usub, et see juhtub kiiremini, kui arvata oskame. “Uue puhta energia tegemine on paljudes piirkondades üle maailma soodsam kui olemasoleva fossiilenergia käimas hoidmine,” ütles ta.
Koppel aga näeb, et fossiilkütuseid kasutatakse veel kaua, sest inimkond tarbib üha rohkem energiat. “Üldiselt on taastuvenergia viimastel aastatel suutnud peamiselt kompenseerida seda osa, mis on nõudluses juurde tulnud. Ülejäänud on olnud ikkagi fossiilsed kütused,” lausus ta.
Kuidas viia rohepööret ellu nii, et rahva pahameel ei kasvaks üle pea? Kas rohepööre tähendab vaesemat elu või tõstab elujärge? Kes kannatavad enim?
Neil teemadel debateerisid Peeter Koppel ja Erik Moora. Arutelu modereeris Äripäeva arvamustoimetaja Karl-Eduard Salumäe.
Koppel vs Moora: "Kas rohepööre või rohep...?"
Seotud lood
Eelmisel nädalal oli Äripäeva arvamusliidrite aruteluõhtu “Rohepööre või rohep...?”, kus debateerisid Peeter Koppel ja Erik Moora. Publikust küsiti rahva pahameele kohta. Kuula, mida Koppel ja Moora vastasid.
Eelmisel nädalal oli Äripäeva arvamusliidrite aruteluõhtu “Rohepööre või rohep...?”, kus debateerisid Peeter Koppel ja Erik Moora. Publikust tuli küsimus optimistliku ja pessimistliku mõttelaadi kohta. Kuula, mida Koppel ja Moora vastasid.
ESG nõuded toovad kaasa uusi kohustusi, kuid pakuvad ka silmapaistvaid ärivõimalusi nii ettevõtjatele kui ka Eesti majandusele tervikuna.
Ettevõtete teadlikkus keskkonnaga kooskõlas tegutsemisest on jõudsalt kasvanud ning suuremad organisatsioonid on alustanud juba kestlikkuse aruannetega. Ettevõtte peamised ESG mõjud ja riskid peituvad aga tema väärtusahelas – tarnijad ja teised, kes toote või teenuse loomise protsessis on osalised.
Viimased uudised
Kes on hea tasemega ettevõtted?
Hetkel kuum
Ka ESG on tarneahela risk
Tagasi Kestlikkusuudised esilehele