Taavet Hinrikus nopib Tallinnas kinnisvarapärle: on põnev teha linnaruumi, kus tahaks ise elada
Eelkõige Wise’i loojana tuntud ettevõtja Taavet Hinrikus on viimasel ajal leidnud Tallinna linnaruumist ainulaadsusi, mida arendada. “Tõesti, ei ole küsimust, mille vastus oleks kinnisvara, aga selleni ma juhuste läbi jõudsin,” kostis Hinrikus ise.
Taavet Hinrikus Krulli kvartali vanas hoones, millest õige pea jääb järele vaid killustik. See konkreetne hoone läheb lammutamisele. Küll on aga Krullis ka hooneid, mis on muinsuskaitse all ja mis integreeritakse uuega.
Foto: Andras Kralla
Hinrikus ostis Krulli kvartali Heiti Häälelt 2021. aastal. Lisaks on Hinrikusele osalus Hääle Paljassaare megaarenduses. Nüüd kergitas Põhja-Tallinnas asuv Krulli kvartal esimest korda oma plaanidelt katet, kirjutab Äripäev.
Tark linn tähendab nii elanike hetkeprobleemide lahendamist kui ka tuleviku otsuste langetamist. Võtmeroll selles on kohalikel omavalitsustel, selgub TalTechi värskest doktoritööst.
Kümne aastaga on kestlikkusteemadest saanud ehitussektoris normaalne äriosa. Ettevõtte jätkusuutlik tegevus peab olema sisuline ja siiras, sest rohepesu tuleb varem või hiljem välja, ütleb ehitusfirma Rand ja Tuulberg nõukogu liige Lauri Tuulberg.
Kakskümmend aastat tagasi sündinud nägemus targast ärilinnast õitseb täies hiilguses. Ülemiste City on kui linn linnas – vaid rohelisem, nutikam ja ambitsioonikam.
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab Maag Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“