Eesti sai Euroopa Komisjonilt riigiabiloa meretuuleparkide vähempakkumise läbiviimiseks
Riigiabiluba kinnitab, et kavandatav meretuuleenergia toetusmeede vastab Euroopa Liidu riigiabi raamistikule. Uued maismaatuulepargid peaksid hakkama elektrit tootma hiljemalt 2029. aastaks ning uued merepargid hiljemalt 2033. aasta lõpuks.
Uued maismaatuulepargid peaksid hakkama elektrit tootma hiljemalt 2029. aastaks ning uued merepargid hiljemalt 2033. aasta lõpuks. Pildil Nystedi meretuulepark Gedseri lähistel Taanis.
Foto: Liis Treimann
Enne meretuuleparkide vähempakkumiste väljakuulutamist tuleb veel muuta seadust ja rakendusakte.
Maismaatuuleparkide rajamine on saanud Eestis hea hoo sisse. Sel teisipäeval toimunud Energia aastakonverentsil tuuleparkide hetkeseisust ülevaate teinud Cobalti vandeadvokaat Siim Vahtruse sõnul tähendab see arendajate jaoks tihedat külg-külje kõrval konkureerimist. Et parkide rajamise keerukas protsess kiiremaks ja sujuvamaks muuta, soovitab Veskus arendajatel teadlikult rohkem omavahelist koostööd teha.
Riigikohus rahuldas energeetikaettevõtte Evecon hagi elektrituruseaduse muudatuse vastu ja kinnitas, et tagatisraha nõudmine elektrivõrguga liitumise eest on põhiseadusega vastuolus.
Elektrihinda saaks kiiresti alla tuua vaid otseselt sekkudes, pikemalt vaadates langetab hinda taastuvenergia eksportimine. Nii väheneb ka sõltuvus fossiilallikatest, rääkisid energeetikaeksperdid arutelul.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.