Esgrid kaasas lisainvestorid, et keskenduda tarneahelale
ESG idufirma Esgrid kaasas raha senistelt ja uutelt investoritelt, et katta senisest ulatuslikumalt kogu tarneahelat, näiteks tarnijate hindamist, dokumendihaldust ja kommunikatsiooni.
ESG regulatsioonide lihtsustamisega peab kaasas käima sõnum, et kestlikkus pole tähtsa teemana kuhugi kadunud. Tuleb mõista, et jätkusuutlik äri võrdubki äriga, kirjutab ESG platvormi Esgrid kaasasutaja Katrin Isotamm.
Esgrid tuli välja VKEdele mõeldud ESG aruandluse tööriistaga, mis järgib omnibusi lihtsustamise ettepanekuid. Samuti lõid nad lahenduse suurfirmadele oma tarneahela hindamiseks vabatahtlike standardite järgi.
Kõige keerulisemasse olukorda võivad ESG aruandluse leevenedes sattuda keskmise suurusega ettevõtted, tõdes Alexela jätkusuutlikkuse juht Kadri Ambos. Edasilükkamine ja ulatuslikud muutused nende kurssi aga vääranud ei ole.
Eelmisel aastal töötasid Balti pangad välja ühtse klientide ESG olukorra kaardistamise ja hindamise raamistiku. Esgrid digitaliseeris küsimustiku ning koos Swedbankiga tehti esimene edukas katseprojekt.
„Kui ettevõtte soov on tulevikus äri edasi ajada, ja vähesed ettevõtted on üles seatud vaid paariks aastaks, siis jätkusuutlikkusega lihtsalt peab tegelema,“ rõhutab Paulig Grupi turunduse valdkonna juht Mariell Toiger.