• 21.05.25, 21:58

Valitsuse uus plaan lubaks raiuda kahe Tallinna jagu rohkem metsa

Valitsus plaanib suurendada majandusmetsa pindala 70 protsendini kogu metsamaast, mis lubaks täiendavalt raiuda enam kui kahe Tallinna suuruse ala. Kuidas praktikas piirist kinni pidada ja kas majandamine tuleb kaitsealuse metsa arvel, pole veel selge.
Kaitsealuse metsa hulka tahetakse arvestada ka hüvitusalad, mis peaksid aga pärast laastamist looduskahju korvama.
  • Kaitsealuse metsa hulka tahetakse arvestada ka hüvitusalad, mis peaksid aga pärast laastamist looduskahju korvama.
  • Foto: Liis Treimann
Eestimaa Looduse Fondi juhi Tarmo Tüüri sõnul on nii metsaelustiku kui ka puidu tagavara mõlemad languses. “Selles olukorras oleks loogiline leida kesktee või tasakaal, kuidas käia metsaga ringi mõistlikumalt kui seni. See otsus on sedavõrra kurvastavam ja üllatav, et see on ikkagi pigem samm vastupidises suunas,” ütles Tüür Kestlikkusuudistele.
Praegu on metsamaast majandatav osa 68,4%, statistiline viga on majanduspiiranguta metsades 1,7%. Kui majandusmetsa osakaal suurendada 70%ni, siis isegi veapiiri arvestades jääb ruumi laienemiseks ligi 37 000 hektari ulatuses, mis on enam kui kahe Tallinna suurune ala, kinnitati keskkonnaagentuurist.
Idee käis välja Eesti Metsa- ja Puidutööstuse Liit majanduskasvu nõukojas, kuid energeetika- ja keskkonnaminister Andres Sutt (Reformierakond) ütles, et on seda ajanud oma ametiaja algusest saati.

Seotud lood

Uudised
  • 30.12.24, 08:30
Kliimasõda Balti metsades: teadlased võitlevad raiumise nimel
Ajal, mil peame liikuma Euroopa Liidus kokku lepitud süsinikuneutraalsuse suunas ning Eesti metsadest on saanud hoopis süsiniku õhkupaiskajad, survestab metsasektor metsa samas mahus edasi raiuma.
Saated
  • 08.05.25, 09:36
Reimo Lutter: looduskaitse ei tohiks olla metsaomaniku jaoks õudus
Eesti Maaülikooli metsateadlane Reimo Lutter näeb vajadust tuua metsanduses rohkem esile teaduspõhiseid otsuseid ja väärtustada koostööd metsaomanikega. Lutteri sõnul on mets ühiskonnas vastuoluline teema, kuid lahendused saavad sündida ainult siis, kui arvesse võetakse nii ökoloogilisi, majanduslikke kui ka sotsiaalseid väärtusi.
Uudised
  • 11.10.24, 10:19
Äkkpidur Euroopa uuele nõudele annab Eesti mitmele suurele sektorile ajutist hõlpu
Vihmametsade kaitseks loodud Euroopa Liidu määruse edasilükkamine ei päästa veel pealtnäha vihmametsadega üldse mitte seotud ettevõtteid maailma teises otsas kohustusest koguda oma tarnijatelt kaupade kohta täiesti uut laadi infot.
Uudised
  • 01.07.24, 10:02
Süsinikuturu pahupool: ettevõtted teevad puude istutamisega keskkonnale hoopis kahju
Eestlased on kaasa läinud äriga, mis võib keskkonnale rohkem kahju kui kasu teha, kirjutab Äripäev.
  • ST
Sisuturundus
  • 20.05.25, 14:58
Maag Agro 2023. aasta süsiniku jalajälg: milline mõju on Eesti lihatööstusel keskkonnale?
Eestis põllumajanduses juhtivat positsiooni omav Maag Agro on enda 2023. aasta andmete põhjal teinud esimese süsinikuheitmete mõõtmise. Ettevõtte eesmärk ei ole vaid optimeerida tootmisprotsesse, vaid panustada aktiivselt ka kestlikkuse ja keskkonnaalaste eesmärkide täitmisse.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele