Ukraina ja Moldova pääs Euroopa Liitu nõuab suuri investeeringuid roheüleminekusse
Aktiivselt sõdiv Ukraina ning Vene-Euroopa piiril kõikuv Moldova panustavad roheüleminekusse, kuna see on eeldus ELiga liitumiseks. Selleks vajavad riigid kokku sadu miljardeid eurosid välisinvestoritelt.
Peamine huvi Moldovasse investeerida tuleb praegu Rumeeniast, kuid Moldova võiks olla hoomatava suurusega riik ka Eesti ettevõtjatele, ütleb Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) Tallinna keskuse juhataja Lauri Tammiste.
Foto: LIIS TREIMANN
Mõistagi on ukrainlaste fookus riigi kaitsmisel ja sõjal, kuid nende pingutused keskkonnavallas paistavad silma, ütles Stockholmi Keskkonnainstituudi (SEI) Tallinna keskuse kliimasüsteemide ja energiapoliitika üksuse juht ja Ukraina hindamisaruande juhtivautor Ivo Krustok.
Fossiilkütustest ei ole võimalik kiiresti loobuda, ent üha enam nõrgeneb naftariikide võim ja esile tõusevad maavarakad riigid, eriti Hiina, rääkis geoloog ja TalTechi teadus- ja ettevõtlusprorektor Erik Puura saates "Kestlikul kursil".
Jutt, et keerulises julgeolekuolukorras tuleb puhta majanduse arengule pidurit tõmmata, tähendab lõppu Eesti majanduse konkurentsivõime arendamisele, leiavad Ivo Krustok ja Erik Moora.
ESG nõuete muutumine alles selgub, aga poole peame valima kohe. Ja otsustama ka iseseisvuse hinna. Rohepööre on kallis, aga mis hinnaga on vabadus, küsib ringmajanduse ekspert ja koolitaja Kadi Kenk.
„Kui ettevõtte soov on tulevikus äri edasi ajada, ja vähesed ettevõtted on üles seatud vaid paariks aastaks, siis jätkusuutlikkusega lihtsalt peab tegelema,“ rõhutab Paulig Grupi turunduse valdkonna juht Mariell Toiger.