• 20.05.24, 12:30

Süsiniku jalajälg pole mitte nišiteema, vaid suure pildi teema

Energiatõhusast ehitusest on saanud üldtunnustatud norm, kuid laiemas plaanis on jätkusuutlikkuse praktikad ehituses ikka veel üksikute ettevõtete ja omavalitsuste fookuses. Iga ehitusprojekti saab ellu viia vähema süsinikuga, kirjutab Rohetiigri „Ehituse teekaart 2040“ kaasautor ning kinnisvara- ja juhtimisteenuste platvormi WHAT IF asutaja Maria Freimann.
Müüdid on visad püsima ja üks neist on see, et jätkusuutlik ehitus muudab ehitusprojekti kallimaks, osutab Rohetiigri „Ehituse teekaart 2040“ kaasautor ning kinnisvara- ja juhtimisteenuste platvormi WHAT IF asutaja Maria Freimann.
  • Müüdid on visad püsima ja üks neist on see, et jätkusuutlik ehitus muudab ehitusprojekti kallimaks, osutab Rohetiigri „Ehituse teekaart 2040“ kaasautor ning kinnisvara- ja juhtimisteenuste platvormi WHAT IF asutaja Maria Freimann.
  • Foto: Cärol Liis Metsla
Reaalsete tulemuste saavutamiseks on aga vaja mõista, et süsinikuarvutus ei ole kontekstist sõltumatu ja eraldiseisev nišiteema, vaid uus keskne teema. Mille mõte on ju säilitada elatav ja luua parem keskkond. Ja mille juurutamine juba enne seaduse sundi annab olulise konkurentsieelise.

Seotud lood

  • ST
Sisuturundus
  • 13.06.25, 09:22
Margus Muld: põllundus võib kestlikkuses selja sirgu lüüa
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele