DPD pakivedu oli süsinikuneutraalne kümme aastat, kuni eelmisel aastal lõpetati offsettimine. Kümnendi jooksul on palju katsetatud: osa tegevustest on luhtunud, osa aga viinud vastutustundliku ettevõtluse kuldmärgiseni.

- DPD personali- ja jätkusuutlikkuse juht Annika Oruaas. Foto: Jake Farra
Süsinikneutraalne pakivedu oli võimalik tänu offsettimisele. DPD personali- ja jätkusuutlikkuse juht Annika Oruaas selgitas, et offsettimise otsus tuli La Poste grupilt, mis hõlmab suurt osa Euroopast ja kuhu DPD Eesti kuulub. Jalajälje hüvitamiseks panustasid nad eri keskkonnateenustesse, näiteks prügilast ja kaevandustest gaasi kogumisse ja ümbertöötlemisse, tuulikuparkidesse ning tuule- ja veeturbiinidesse.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ESG teemade üks levinumaid küsimusi on süsinikujalajälje suurus. Süsinikujalajäljeks nimetatakse kasvuhoonegaaside kogust, mida oma tegevusega tekitavad inimesed ja tööstus. Gaase, mida inimtegevuse käigus õhku paisatakse, on mitmeid, kuid selguse mõttes arvutatakse nende gaaside hulka CO2 ekvivalendina.
Pangad hindavad laenu andes üha rohkem ettevõtete ESG tegevust, kuid lähenevad igale ettevõttele personaalselt, et toetada nende kestlikku arengut.
Eesti transpordiettevõte Linford Transport OÜ kasutab Neste MY taastuvtoorainest diislikütust, sest see on osutunud kasulikuks rahvusvaheliste vedude korraldamisel. Oluliste äriotsuste tegemisel on ettevõte keskendunud partnerlussuhteid toetavatele ja konkurentsivõimet tõstvatele tegevustele ning selles on suurt rolli mänginud jätkusuutlikkus.