Reformierakonna, sotsiaaldemokraatide ja Eesti 200 kliimapoliitika keskmes on kliimakindla majanduse seadus, taastuvenergia edendamine ja tööstus.

- Lauri Läänemets (SDE), Kristen Michal (RE) ja Margus Tsahkna (E200) kirjutasid alla koalitsioonileppele
- Foto: Andras Kralla
Koalitsioonileppes on kirjas, et vastu võetakse kliimakindla majanduse seadus. Ka uus kliimaminister Yoko Alender kinnitas reedel Äripäevale, et eelnõuga minnakse edasi. “Me lähme kliimakindla majanduse seadusega edasi. See on koht, kus me lepime kokku, millise teekonna Eesti valib selleks, et saavutada endale seatud kliimaneutraalsuse eesmärk,” ütles ta.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Rahandusminister on Jürgen Ligi ja majandusminister Erkki Keldo
Yoko Alenderist saab uus kliimaminister. Kliimaministeeriumisse tuleb lisaks kliimaministrile ka taristuminister, kelleks saab sotsidega liitunud Vladimir Svet.
Värskelt sotsidega liitunud Vladimir Svet nimetab uue ministrikoha põhiteemadeks taristuvaldkonna eelarve, üürituru elavdamise ja ühistranspordi võrgustiku parandamise.
Kliimakindla majanduse seaduse kava on olnud kuu aega avalik, aga torm selle ümber pole sugugi vaibunud. Peamiselt kritiseeritakse seaduse vähest ambitsioonikust. Kliimaministeerium peab aga eesmärke realistlikeks.
Creditinfo Eesti tegevjuht ja Rohetiigri nõukoja liige Elari Tammenurm usub, et jätkusuutlik majandusmudel ei sünni kiirete hüpetega ning üksnes regulatsioonide survel. „Kui roheteemad jäävad ainult suurfirmade või aktivistide pärusmaaks, siis me ühiskonnana ei võida. Rohepööre peab olema laiem, kaasav ja teadlikult juhitud protsess – nii majanduses kui ka ühiskonnas tervikuna,“ tõdes Tammenurm raadiosaates “Juhtides tulevikku”.