Mõjuala 3 on kaudne heide, mida on kõige keerulisem hinnata. Mõjuala 3 jagatakse omakorda üles- ja allavoolu tegevusteks. Mida täpsemalt tuleb mõõta? Selgitame enim kasutatava juhise, GHG Protocoli järgi.
- Mõjuala 3 hõlmab nii sissetulevate kui ka väljaminevate toodete transporti. Pildil kaupade laadimine Muuga sadamas. Foto: LIIS TREIMANN
Mõjuala 3 on kaudne heide, mis on põhjustatud organisatsiooni tegevustest, toodetest ja teenustest (v.a ostetud elektri-, soojus- ja jahutusenergia tarbimine ehk mõjuala 2 heide), kuid mille heiteallikaid organisatsioon ei oma ega kontrolli. Mõjuala 3 hindamine on enamasti kõige keerulisem.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
ESG teemade üks levinumaid küsimusi on süsinikujalajälje suurus. Süsinikujalajäljeks nimetatakse kasvuhoonegaaside kogust, mida oma tegevusega tekitavad inimesed ja tööstus. Gaase, mida inimtegevuse käigus õhku paisatakse, on mitmeid, kuid selguse mõttes arvutatakse nende gaaside hulka CO2 ekvivalendina.
ESG kogemuslugu
Akzo Nobel Baltics esindajad tõdevad, et ESG tegevusteta pole keemiatööstuses võimalik konkurentsis püsidagi. Andmete avaldamisse suhtutakse resoluutselt: kõik peab olema teaduspõhine ja kontrollitav.
Mida tähendavad CSRD, ESRS, IRO, SDG?
Kestlikkusaruandluse ja ESG maailmas on palju ingliskeelseid lühendeid, mis kipuvad minema segamini. Anname selge ja kompaktse ülevaate, mida miski lühend tähendab ja keda puudutab.
SBTi (Science Based Targets initiative) kinnitab rahvusvaheliselt ettevõtete kliimaeesmärke. Nüüd teatasid nad, et uued loodavad standardid ei luba enam tõenäoliselt süsinikuneutraalsuse saavutamiseks süsinikukrediite kasutada.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.