Suurtootja Akzo Nobel: tähtis pole üksnes värvipurgi sisu, vaid kogu elutsükkel
Akzo Nobel Baltics esindajad tõdevad, et ESG tegevusteta pole keemiatööstuses võimalik konkurentsis püsidagi. Andmete avaldamisse suhtutakse resoluutselt: kõik peab olema teaduspõhine ja kontrollitav.
Akzo Nobel Baltics värvis eelmisel aastal Juuru SOS Lasteküla korvpalliplatsi rõõmsamaks. Nii kaasatakse kogukonda ja tõstetakse värvide abil inimeste heaolutunnet. Foto: Kaarel Kõvatu
AkzoNobel on üleilmne värvide, pinnakattevahendite ja erikemikaalide suurtootja. Kontsern tegutseb 80 riigis, sealhulgas Eestis. Eesti äriühing kuulub Baltimaid ühendavasse Akzo Nobel Baltics üksusesse, mis teenindab peale Balti turu ka Ukrainat. Varem tegutseti Eestis Sadolini nime all.
Hiiumaa plastitööstus Dagöplast suunab paar miljonit eurot keskkonnainvesteeringuteks. Suurendatakse biolagunevate materjalide osakaalu ja vaadatakse optimistlikult ligniini poole.
Sustinere tegi seitsmendat korda ESG aruandluse uuringu. Selgus, et aastatega pole seis suuresti muutunud. Kõigest 11% suurfirmadest on ESG raporteerimises üle hea taseme piiri. Välispartneritest oleme igas aspektis kõvasti maas.
Toidutööstusfirmas Orkla järgitakse mitmekesisuse, võrdsuse ja kaasatuse põhimõtteid nii värvates, töötajate vajadusi katvat hüvede paketti luues kui ka järjekordset heategevusobjekti valides. Kõigil nendel tegevustel on ka oma mõõdikud ja analüüs.
Mööblitootja Standard sai äsja valmis roheteekaardi. Ettevõtte juht Jonatan Karjus tõdeb, et kliendid küsivad üha rohkem jätkusuutlikkuse kohta, kuid enamik konkurentidest sellega veel ei tegele.
Ehkki entusiasm on suurte muutuste elluviimisel hädavajalik, siis hurraa-optimismi, hirmutamise ja maailmalõpu kuulutamisega majandust kestlikumale teele ei innusta, selgitab A. Le Coqi juht Jaanus Vihand.