• 24.07.25, 11:29

Eesti plastijäätmete töötlemisvõimekus on alakasutatud. Uuring: sortimissüsteem vajab parandamist

Eesti plastijäätmete ringlussevõtu võimekus on alakasutatud, samal ajal kui tööstus toob ringlussevõtuks vajaliku toorme sisse välismaalt ja riik maksab Euroopa Liidule miljoneid plastimaksu. Keskkonnaagentuuri värske analüüs juhib tähelepanu vajadusele kasvatada kodumaist jäätmevoogu ja parandada sortimissüsteemi, et ringmajanduse potentsiaal Eesti tööstuses saaks realiseeruda.
Plastiku sorteerimise liin Weerecis.
  • Plastiku sorteerimise liin Weerecis.
  • Foto: Erik Prozes
„Praegu maksame igal aastal Euroopa Liidule 16–20 miljonit eurot, sest ringlusse jõuab liiga vähe plastpakendeid. Samal ajal töötavad meie sortimis- ja töötlemisliinid alla oma võimekuse ning ettevõtted peavad toorainet välismaalt juurde tooma,“ ütles taristuminister Kuldar Leis.

Seotud lood

Saated
  • 19.11.24, 10:21
Ehitusmaterjali tootja impordib põhjanaabrite jäätmeid. „Eesti prügi on kohutavalt kehv“
Saksamaalt ja Soomest plastjäätmeid importiva ettevõtte Neular juht Ilo Rannu ütleb, et kultuur algab prügikastist. Tema sõnul teevad mõne naabri jäätmed Eesti prügikastide sisule silmad ette.
Uudised
  • 02.12.24, 09:24
Plasti tootmine Euroopas langeb, südikad eestlased kasvatavad aga käivet
Kliimaga tegelemine on õige, aga konkurentsivõimet ei tõsta
Plastitootmine Euroopas väheneb ja mõned ettevõtted sulgevad tehaseid, kuid Eesti plastitööstus näitab viimastel aastatel hoopis kasvu.
Saated
  • 17.12.24, 14:13
Balti parim ringmajandaja: Eestis tegelikult plasti ei sorteerita
Eesti ühe suurema ringmajandaja Neular omanik Ilo Rannu kritiseerib Eestis kohalikku sorteeritud plastmaterjali: tegelikult ei sorteeritagi. “Kui seda sorteeritaks nii, nagu väidetavalt tehakse, siis see oleks turul olemas,” ütles ta.
Uudised
  • 20.05.24, 12:19
Tööstusjuht: ärme imetle jätkusuutlikkuse probleemi, vaid teeme sellest konkurentsieelise
Jätkusuutlikkusest on arenenud justkui ümberjutustamise äri, kus igaüks räägib nii, nagu tema sellest aru saab. Selle asemel peaks jätkusuutlikust tegevusest välja kasvama konkurentsieelis, mitte takistuste rada ja majanduslik viletsus, kirjutab ettevõtja ja Neulari juht Ilo Rannu.
  • ST
Sisuturundus
  • 16.06.25, 15:51
Kas kestlikum ja mõistliku hinnaga ühistransport on võimalik?
Ühistransport pakub tõhusat alternatiivi autostumisele ja mängib seega suurt rolli kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamisel. Mootor Grupi äriarendusdirektor Mart Raamat rõhutas Neste seminaril, et kestlikum ühistransport on võimalik, kuid see eeldab head tasakaalu leidmist erinevate tegurite vahel - tehnoloogia, keskkonnamõju, kuluefektiivsus ja kasutajale kättesaadav hind.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele