Nimekiri Eesti turul olevatest ESG tööriistade pakkujatest ja ülevaade nende võimekusest. Vaata, kes suudab mõõta sinu ettevõtte süsinikujalajälge, luua ESG strateegiat ja raportit jpm.
Kristiina Kerge (Sustaxo), Maris Ojamuru ja Marko Siller (Sustinere) ning Esgridi tiim. Sustaxo, Sustinere ja Esgrid pakuvad teiste seas Eesti turul ESG tööriistu.
Ettevõtluse ja Innovatsiooni Sihtasutuse (EIS) loodud tabelis on nimekiri ettevõtetest ja teenusepakkujatest, kes tegelevad ettevõtete CO2 jalajälje mõõtmise ja ESG tööriistadega. Iga ettevõtte või teenusepakkuja juures on välja toodud, mida ta suudab pakkuda ja mida mitte.
ESG on suur teema, mis nõuab ettevõtetelt kaasamõtlemist ja arusaamist, kuid seejuures tuleb juhtidel ära teha ka oma põhitöö ehk hoida tehased töös. Paljud suured tööstusettevõtted teevad pingutusi, et toota tõhusamalt ja jätkusuutlikumalt, vähendada raiskamist ja valmistuda ESG-aruandluseks.
Äriinfo andmebaas Creditinfo ja ESG platvorm Esgrid sõlmisid koostöölepingu, et arendada Balti-keskset ESG andmete registrit ehk ESG Hubi. Esimene etapp jõuab plaani järgi turule järgmise aasta esimese kvartali lõpuks.
Äri- ja tarkvaraarenduse ettevõte Net Group hakkab koostöös Eesti suurima äriinfo andmebaasi Creditinfoga arendama rahvusvahelist ESG tööriista. See on mõeldud VKEdele ESG tegevuste elluviimiseks ja kestlikkusaruandluse standardite täitmiseks.
Maailm võtab jätkusuutlikkust üha rohkem omaks ning heitmete vähendamise kiire vajadus on saanud selgemaks, seega on biokütused transpordisektori süsinikuheite vähendamisel üks võtmetähtsusega meede. Biokütuseid ümbritsev õiguskeskkond on keerukas ning erineb riigiti oluliselt.