Siim Kannistu: ESG aruande 1000 andmepunkti on müüt
Standardis on küll 1200 andmepunkti, aga ettevõttele olulisi kümme korda vähem. Kuidas andmemahtu vähendada ja millised on korduma kippuvad vead auditites, jagab KPMG vandeaudiitor Siim Kannistu.
“Ärge laske ennast heidutada poliitilistest tõmbetuultest, mis praegu käivad. ESG on tulnud, et jääda, see ei kao kuhugi,“ ütles KPMG vandeaudiitor Siim Kannistu ESG praktikute aastakonverentsil.
Õhinapõhisus hakkab ESG-st lahtuma, aga ESG ära ei kao, vaid jätkub paremal kujul, nentis KPMG kestlikkus- ja finantsaruandluse nõustamise teenusliini juht Siim Kannistu ESG praktikute aastakonverentsil.
TKM Grupp on börsiettevõttena üks esimestest, kes esitab kestlikkusaruande. Mõne nädala pärast on tähtaeg. Ressurssi selle valmimiseks on kulunud tohutult ja kõik pole sujunud nii, nagu peaks.
Kestlikkusaruandluse esimene aasta on kohe käes. Audiitorid selgitavad detailselt, mida tahavad kestlikkusaruannetes näha ja milline peaks olema täpne ajajoon, et aruanne saaks auditeeritud.
Kui ettevõte paneks kogu kestlikkusaruandlusele kuluva ressursi tegelikesse jätkusuutlikkuse tegevustesse, siis olekski maailm parem paik. Küsimus on selles, kuidas me teame, et ettevõte on midagi teinud, ütleb Grant Thornton Balticu vandeaudiitor Anni Vaiksaar.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.