Euroopa Komisjon avaldas veebruari lõpus kobarettepanekud ehk omnibus-paketi ESG aruandluse leevendamiseks. See mõjutab sadu Eesti ettevõtteid. Kirjutame detailselt lahti, mida tahetakse muuta ja kuidas erineb see praegustest nõuetest.

- Omnibus-paketti tutvustasid Valdis Dombrovskis, majanduse ja tootlikkuse ning rakendamise ja lihtsustamise volinik, ning Maria Luís Albuquerque, finantsteenuste ning hoiuste ja investeeringute liidu volinik. Foto: Claudio Centonze.
Euroopa Komisjoni avaldatud muudatusettepanekud puudutavad eelkõige kestlikkusaruandluse direktiivi (CSRD), hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) ja ELi taksonoomiat.
Lisaks on paketis muudatusettepanekud süsinikupiiri reguleerimise mehhanismi (CBAM) ja investeerimisfondi InvestEU kohta.
Selgitame, mida CSRD ja CSDDD direktiivides ning taksonoomias peamiselt muudeta soovitakse ja kuidas erineb see praegustest reeglitest.
Mis muutub ESG aruandluses ja kuidas mõjutab see sinu ettevõtet?
Tule juba 31. märtsil veebiseminarile, et teada saada! ESG ekspert ja koolitaja
Anu Ruul selgitab ettepanekuid ja ettevõtete valikuid. Kiirematele registreerijatele soodushind. Loe lähemalt
SIIT.
Kestlikkusaruandluse direktiiv (CSRD)
Ettepanekud jagunevad kaheks: ajalised ja sisulised.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Euroopa Komisjon avaldas veebruari lõpus ettepanekud, kuidas vähendada ESG aruandluse koormust. Audiitorfirma PwC esindajad tervitavad otsust, kuid tõdevad, et paljud suurfirmad on juba mahuka töö ära teinud. Mis edasi, selgitavad Merili Vares ja Janno Hermanson.
Euroopa Komisjon tegi veebruari lõpus ettepaneku muuta kestlikkusaruandluse direktiivi ja määruseid. Kinnituse korral muudavad need ressursimahuka kestlikkusaruandluse senist ulatust ja korda. Nii saavad ettevõtjad senisest enam suunata investeeringuid kestlikku innovatsiooni ja tehnoloogiatesse, kirjutab kestliku innovatsiooni strateeg Anu Ruul.
Euroopa Komisjon avaldas 26. veebruaril, nagu lubatud, kestlikkusaruandluse kärpeettepanekud ehk nn omnibus-paketi. Selle jõustumisel väheneks ettevõtete iga-aastane halduskoormus hinnanguliselt 6,3 miljardi euro võrra. Ilma omnibus-paketita on ELi varasemate otsustega tekitatud kestlikkusaruandluse halduskoormus ligikaudu 10 miljardit eurot aastas.
LHV Group avaldas täna teise Eesti ettevõttena auditeeritud kestlikkusaruande. Vaata, milline on finantsasutuse aruanne ja olulised ESG teemad.
Euroopa Liidu jätkusuutlikkuse edendamise üks järgmisi suuremaid verstaposte, suurettevõtete hoolsuskohustuse direktiivi (CSDDD) rakendumine, lükkub selle aasta algul käivitatud administratiivkoormuse vähendamise projekti omnibus valguses suure tõenäosusega edasi ja seda koos muudatustega.