Vastutustundliku Ettevõtluse Foorum (VEF) tunnustas tänavu 36 ettevõtet. Võrreldes eelmise aastaga oli tasemete jaotus ühtlasem, kuna ESG standardite alusel lisati ankeeti küsimusi, mis tõstsid kvaliteedikontrolli.

- VEFi juhatus: Rene Tammist, Annika Arras, Katrin Bats, Liina Kanter, Riin Savi, Kaur Sarv. Foto: Kristiin Elmat
VEFi indeksit anti välja 16. korda. Tänavu alustas ankeedi täitmist ligi 60 ettevõtet, kellest 48 esitasid ankeedi, kellest omakorda 36 pälvisid märgise. VEFi töörühma juht Jolanda Lipu ütles, et need 12 ettevõtet, kes ei saanud märgist, aimasid seda ette ning kandideerisid tagasiside saamiseks. Nemad said kandidaadimärgise.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
A. Le Coqi pühendumine kestlikkusele on sügavalt juurdunud strateegia, mille aluseks on keskkond, inimesed ja tooted. Näiteks on ettevõte võtnud suuna süsinikuneutraalsusele ja teeb pidevalt jõupingutusi, et muuta oma tooted tervislikumaks ja keskkonnasõbralikumaks. Olulisel kohal on ka töötajate kaasamine ja nende heaolu.
Kui ettevõte näeb kestlikkuses uusi võimalusi, seab endale selged eesmärgid ja mõõdab nende suunas liikumist, tuleb ka tulemus, kirjutab Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.
Neste ärihommikul erinevad turuosalised kokku toonud vestluspaneel lahkas transpordimaastiku olevikku ja tulevikku. See puudutab paljusid, sest küsimus on korraga nii energiajulgeolekus, keskkonnaga arvestamises, ärilises jätkusuutlikkuses ja konkurentsivõimes kui ka regulatsioonide täitmises. Paljud lahendused on käegakatsutavad juba täna, kuid kasutuselevõtuks on tarvis ühtset arusaama nende mõjudest, õiglasemat maksustamist ja kindlaid seadusemuudatusi.