Tenity Eesti juht: ESG lahendustes on näha küllastumist
Värskest uuringust selgub, et Eesti keskkonnaalased finantstehnoloogia ettevõtted on maailmas esirinnas. Samas on turul näha ESG lahenduste küllastumist.
Tenity Tallinna tiim (vasakult) Uve Poom, Liisa Jõerüüt ja Kevin Chavanne.
Foto: Nikos Mylonas
VC fond ja kiirendi Tenity VC tegi kolmandat aastat globaalse climate fintech uuringu. Selle järgi on Eesti per capita arvestuses ja naisasutajate osakaalu poolest maailmas 44 protsendiga esimene.
Sustinere suurfirmade ESG uuringust selgus, et oleme põhipartneritest mitu sammu maas. Marko Silleri sõnul ei pea Eesti end põhjanaabritega üks ühele võrdlema, küll aga sammu pidama.
Esimene Baltikumi ESG juhtide uuring keskendus ameti rollile, ülesannetele, väljakutsetele ja juhi taustale. Selgus, et lausa 40% ESG juhtidest vastutab korraga mitme valdkonna eest.
Sustinere tegi seitsmendat korda ESG aruandluse uuringu. Selgus, et aastatega pole seis suuresti muutunud. Kõigest 11% suurfirmadest on ESG raporteerimises üle hea taseme piiri. Välispartneritest oleme igas aspektis kõvasti maas.
Swedbank investeeris juhtinvestorina 4 miljonit eurot säästliku põllumajanduse pealt süsinikukrediite loovasse eAgonomi, omandades sellega ettevõttes vähemusosaluse. Kokku on investeerimisringi suurus 10 miljoni euro kandis.
Pesukuivatid on üha enam leidmas oma kohta inimeste kodudes – need säästavad aega ning pakuvad mugavust. Ehkki Eestis ei ole nende kasutamine veel Lääne-Euroopa tasemel, kasvab müük igal aastal. Selliste kodumasinate valimisel on oluline arvestada nii nende elektritarbimise, mürataseme kui ka kuivatamisaja pikkusega. Kõik need näitajad on toodud pesukuivatite energiamärgistel, mis muutuvad 1. juulist käesoleval aastal.