Peaminister Kristen Michal teeb kliimaministeeriumi kantslerile Keit Kasemetsale ettepaneku asuda järgmiseks riigisekretäriks. Praegune riigisekretär Taimar Peterkop lõpetab jaanuari lõpus.
Keit Kasemets on alates 2023. aasta suvest töötanud kliimaministeeriumi kantslerina. Nüüd asub ta tõenäoliselt riigisekretäri ametikohale. Foto: Priit Mürk/ERR/Scanpix
"Taimar Peterkop informeeris mind ja riigikantselei inimesi, et tõmbab jaanuari viimasel päeval siin majas töömeheteele joone alla. Tänan Taimarit juba ette tehtu eest, tema teenistus on olnud riigimehelik, sinimustvalge ja laitmatult aus. Loodan, et tema oskused ja võimed on veel pikalt Eesti riigi ja rahva jaoks olemas," teatas Michal.
“Kliimakindla majanduse seaduse koostamine on üks suurimaid kaasamisprotsesse Eesti ajaloos,” seisab uhke lause kliimaministeeriumi lehel. Need, kes olid kaasatud, pole selle väitega sugugi nõus.
Paradoksaalsel kombel lubab uus kliimaseadus põlevkivisektoril järgmise 10 aasta jooksul oma heitkoguseid märkimisväärselt suurendada. Sellise kompromissi pidi kliimaministeerium tegema, et mitte raisku lasta Eesti Energia 350miljonilist investeeringut uude õlitehasesse, rääkis saates “Kuum tool” kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets.
Peagi ametist lahkuv riigisekretär Taimar Peterkop teatas, et kõlastab kliimaseaduse vaid siis, kui arvestatakse tema välja toodud märkustega, mida on hulgi. Eelnõus puudub põhjendus, miks on Eesti eesmärgid madalamad ELi omadest, märgib Peterkop.
ESG-st rääkides on keskkonnamõjude ja läbipaistva juhtimise tähtsus teada-tuntud.„Social“ ehk sotsiaalne mõõde keskendub eeskätt töötajatele ja nende heaolule. „Inimesed on iga organisatsiooni tuum,“ rõhutab Maag Foodi personalidirektor Relika Rohtoja. „Jätkusuutlikkus ei tähenda üksnes loodusressursside säästlikku kasutamist, vaid ka tervete ja motiveeritud inimsuhete arendamist.“