• 14.04.25, 09:53

Sageduse hoidmine elektrivõrgus maksis kahe kuuga 14 miljonit

Veebruari alul Venemaast desünkroniseeritud elektrisüsteemis sageduse hoidmine on olnud kallim kui oodatud, kuid võrguhalduri Eleringi esitletud numbrid näivad väiksemad kui energiakaupleja Marko Alliksoni näidatud arvutused.
Veebruari alguses ühendati Narvas lahti kaks viimast liini, mis sidusid Balti riike Venemaa energiasüsteemiga.
  • Veebruari alguses ühendati Narvas lahti kaks viimast liini, mis sidusid Balti riike Venemaa energiasüsteemiga.
  • Foto: Liis Treimann
Veebruaris oli sagedusreservide kulu umbes 3 miljonit eurot, märtsis ligikaudu 11 miljonit eurot, öeldi riiklikust võrguhaldurist Elering. Elering prognoosis 2025. aastaks sagedusreservide võimsuse hankimise kulu suuruseks 60 miljonit eurot.

Seotud lood

Uudised
  • 10.04.25, 16:54
Valitsus müüb Kiisa elektrijaama
Kiisa gaasil töötav reservelektrijaam läheb 2028. aasta lõpus müüki, selle turule tulek võiks tähendada ka elektri marginaalselt madalamat lõpphinda.
Uudised
  • 18.02.25, 10:37
Einari Kisel: elektritarbimine on paari aastaga märgatavalt kukkunud
Nii kõrget elektritarbimist, nagu Elering paar aastat tagasi prognoosis, ei tule. Eestis on elektritarbimine paari aastaga hoopis langenud. Mis ootab lähiaastail ees energeetikas ja kuidas muutub elektri hind, selgitab professor Einari Kisel.
Saated
  • 10.02.25, 13:45
Elering desünkroniseerimisest: ainus ootamatus lahendati sekunditega
“Puudolev võimsus asendati sekunditega,“ rääkis möödunud desünkroniseerimise nädalavahetuse seni ainsast teadaolevast viperusest Eleringi juhatuse liige Erkki Sapp.
Arvamused
  • 10.03.25, 10:40
Marko Allikson: energeetikas on aasta, mis tuleb lihtsalt üle elada
Kõrge elektri hind Balti riikides on kahe suure kohaliku mõjuri haardes ning läheb maksumaksjale aasta peale kokku maksma enam kui 100 miljonit eurot, kirjutab Infopanga energeetika kvartaliraporti kommentaariks Baltic Energy Partners OÜ partner ja energiaekspert Marko Allikson.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.06.25, 09:22
Margus Muld: põllundus võib kestlikkuses selja sirgu lüüa
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele