• 05.06.25, 14:24

Riigi energia- ja kliimakava kiideti lõpuks heaks, kuid kliimaseaduse sihid jäävad välja

Valitsus kiitis lõpuks heaks riikliku energia- ja kliimakava (REKK) ajakohastamise, kuid selles ei arvestata loodava kliimaseadusega, kuna seaduse tegemine on topanud, aga Eestil on vaja, et Euroopa Komisjon lõpetaks meie suhtes algatatud rikkumismenetluse.
Energeetika- ja keskkonnaminister Andres Sutt.
  • Energeetika- ja keskkonnaminister Andres Sutt.
  • Foto: Liis Treimann
Riiklik energia- ja kliimakava ehk REKK 2030 ei sea uusi eesmärke ega meetmeid, vaid on sisult aruanne Euroopale meie kliima- ja energiapoliitika edenemise kohta.

Seotud lood

Uudised
  • 31.03.25, 16:40
Kursimuutus: kuidas hooga tehtud kliimaseadusele pidurit tõmmati
Reformierakond ja Eesti 200 lubasid riigikogu valimiste eel, et kehtestavad võimule saades kliimaseaduse. Nüüd kahekesi riiki tüürides jäetakse kliimaseaduse eelnõu aga sahtlisse. Poolteist aastat pingutusi siiski luhta ei lähe, lubavad asjaosalised.
Uudised
  • 24.03.25, 16:39
Uus minister Sutt: kliimaseadus nurjus erimeelsuste pärast
Ettepanek kliimaseadus sahtlisse jätta tuli kliimaministeeriumist. Kliimaseadust ei tule, aga eesmärgid jäävad, ütles uus energeetika- ja keskkonnaminister Andres Sutt.
Uudised
  • 02.06.25, 21:29
EL kavatseb kliimaeesmärkide saavutamiseks nõudeid lõdvendada
Euroopa Komisjon kavatseb lõpuks paika seada 2040. aasta kliimaeesmärgi, kuid seda järeleandmistega. Näiteks tahetakse lubada süsinikukrediitide kasutamist, millele seisab Euroopa enda teadusnõukogu vastu.
Uudised
  • 03.06.25, 10:30
Eesti mängib transpordisektori kliimakohustuste täitmisel tulega
Fossiilkütuste osakaal on transpordis kasvanud
Fossiilkütuste osakaal on transpordisektoris hoopis kasvanud, heitkogustega kauplemise süsteemi ETS2 kardetakse enne valimisi nagu tuld. Kui palju kõik lõpuks maksma läheb, ei tea täna keegi.
  • ST
Sisuturundus
  • 13.06.25, 09:22
Margus Muld: põllundus võib kestlikkuses selja sirgu lüüa
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele