Eelmisel aastal oli suur üleujutus Tartus Riia tänava viadukti all. Foto: Signe Oidekivi/Tartu Postimees /Scanpix
Eestis tekivad üleujutused peamiselt merevee ja siseveekogude veetaseme tõusu tõttu. Samas tekib üha enam üleujutusi ka puudulike sademevee süsteemide pärast, seda eriti suviti, kui lühikese ajaga võib maha sadada erakordselt palju vihma.
Tallinna Vesi avas Paljassaares koostootmisjaama, kus toodetakse reoveest energiat. See aitab ettevõttel kulusid vähendada ja tagab kriisiolukordades veevarustuse.
Iga veekraanist lastud tilk on laen looduselt, mille peaksime sama puhtalt tagasi andma. Selleks saab iga inimene oma koduse veetarbimisega otseselt kaasa aidata, kirjutab Tallinna Vee tegevjuht Aleksandr Timofejev.
Kestlikkusaruandluse standardite tõlgendamine on ajakulukas ja kohati arusaamatu, kuid mõjuanalüüsist on kasu nii aruandluskohuslastel kui ka väiksematel ettevõtetel, ütleb Tallinna Vee keskkonna- ja jätkusuutlikkuse juht Priit Kappak.
Baltikumi taastuvenergia areng sai hiljuti olulise täienduse - Leedus, Pakruojise rajoonis, avati ametlikult Ramonaičiai päikesepark, mis on üks piirkonna suuremaid ja tehnoloogiliselt arenenumaid. Projekti arendajaks on Acme Grupė koosseisu kuuluv Acme Solar Group. Tegu on esimese sedavõrd mahuka päikesepargiga Leedus, mis valmis täielikult kohaliku kapitali toel.