Käes on festivalide kõrghetk. Igal nädalal on Eesti eri paikades rohkelt üritusi, millest kõiki ei jõua isegi soovi korral väisata. Millised on muusikasektori peamised rohetegevused, mis aga kitsaskohad?
- Viljandi pärimusmuusika festivali rohesaadikud näevad, et inimesed oskavad festivali lõpuks juba märgatavalt paremini prügi sorteerida. Foto: Mailis Vahenurm
ESG on muusikasektorile veel võõras mõiste, pigem teatakse ÜRO kestliku arengu eesmärke, mis küll haakuvad ESG põhimõtetega. Tallinn Music Weeki (TMW) administratiiv- ja jätkusuutlikkuse juht Kertu Süld tõdes, et muusikaäris tegutsevad peamiselt väikesed ettevõtted, kes ei pea oma ESG tegevusest aru andma, kuid surve jätkusuutlikumaks pürgida tuleb avaliku sektori toetajatelt ja suurrahastajatelt, kellele aruandluskohustus laieneb.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Mis andmeid linnaku arendamiseks kasutatakse?
Kakskümmend aastat tagasi sündinud nägemus targast ärilinnast õitseb täies hiilguses. Ülemiste City on kui linn linnas – vaid rohelisem, nutikam ja ambitsioonikam.
Majanduslikult keerukal ajal on riigi poolt loogiline investeerida sinna, kus idanevad lennukad ideed, kirjutab kliimaministeeriumi rohereformi osakonna juhataja Eili Lepik
Äripäeva arvamusrubriigis.
Milline on Eesti majandusmudel 15 aasta pärast? Kas majandus saab kasvada? Kuidas jõuda järele Põhjamaadele? Arvamusliidrid prognoosivad.
Taastuvenergia sektor on Balti riikides viimastel aastatel kiiresti kasvanud. Heaks näiteks on augustis 2024 Leedus saavutatud rekord päikeseenergia katvuse kohta, mille osakaal elektritootmises ulatus 21,3%-ni kogu nõudlusest. ACC Distributioni rohelise energia üksuse juhi Martynas Pukinskase sõnul muutub taastuvenergia järjest olulisemaks osaks Leedu energiasüsteemis.