Euroopa Komisjonile heidetakse ette reeglite rikkumist ESG korra lihtsustamisel
Euroopa ombudsman algatas Euroopa Komisjoni vastu uurimise, et selgitada välja, kas Komisjon on tempokalt tehtud ESG aruandluse leevenduste käigus läinud reeglite vastu.
See on juba kolmas kaebus, mis on Euroopa ombudsmanile esitatud Euroopa Komisjoni tegevuse kohta. Foto: Fang Guo/Unsplash
Euroopa ombudsman algatas Euroopa Komisjoni vastu uurimise kaheksa kodanikuühiskonna organisatsiooni kaebuse peale, mis puudutavad ESG leevendusettepanekuid ehk omnibus-paketti.
Muutuste ja ebakindluse perioodid pakuvad ainulaadset võimalust edumaa ja konkurentsieelise saavutamiseks, kuid selleks tuleb tegutseda ennetavalt. See kehtib ka ESG-aruandluse kohta, kirjutab SEB korporatiivklientide jätkusuutlikkuse nõustamisjuht Jelena Torim.
Valitsus kiitis heaks kestlikkusaruandluse edasilükkamise kahe aasta võrra. Riik tahab aga muuta aruannete esitamise täielikult vabatahtlikuks või vähemasti kaotada ära igal aastal raporteerimine.
„Põllumajandust kritiseeritakse, et see on suur saastaja, ning sellepärast tahtsime teada saada, kui halvad siis tegelikult oleme,“ räägib saates Eesti suurima kodumaisel kapitalil tegutseva põllundusettevõtte Agrone Grupi juhatuse liige Margus Muld.