“Küsimus ei ole selles, kas rohepööret on vaja. Küsimus on selles, kuidas me seda teeme,” ütles vandeadvokaat ja endine õiguskantsler Allar Jõks saates “Äripäeva fookuses”.
Mulle tundub, et rohepööre ei ole 2025. aasta prioriteet, ütleb endine õiguskantsler Allar Jõks saates “Äripäeva fookuses”. Foto: Priit Mürk/ERR/Scanpix
Lähiaastail ei peaks Jõksi arvates rohepööre Eesti ega Euroopa Liidu prioriteetidesse mahtuma, sest meil on pakilisemaid kriise.
SEB jätkusuutliku panganduse juht Tatjana Vakulenko leiab, et kliimapoliitikat vastustava Donald Trumpi poliitika võib anda Põhjamaade pankadele isegi konkurentsieelise.
Kliimapoliitika pilkamine on lihtsalt rumal ja selle vastu töötamine pahatahtlik. Vajame konstruktiivset kriitikat, kuid viimased aastad on kulunud vastandumisele ja vaidlemisele, kas kliimapoliitikat on üldse vaja, kirjutab Eesti Rohetehnoloogia Liidu juht Kädi Ristkok vastukajana Villu Zirnaski arvamusloole.
Mina pole küll kindel, kumb kujuneb planeedile ja inimkonnale laastavamaks – kas pidev poliitiliste otsustega mööda panemine või kliimamuutused, kirjutab Äripäeva Finantsuudiste teemaveebi toimetaja Villu Zirnask.
Rohepööre on praegu segane ja negatiivse varjundiga mõiste. Inimestele tuleb lihtsalt selgitada, mida rohepööre nende elus muudab. Ja sedagi mitte universaalsete sõnumitega.
Tour d'Europe on algatus Euroopas, mis demonstreerib taastuvkütuste kättesaadavust ja kasutusvõimalusi süsinikuheite vähendamiseks ja kliimaneutraalsuse saavutamiseks nüüd ja järgnevatel kümnenditel. Touriga on liitunud 20 ettevõtet, ühendust ja organisatsiooni auto- ja kütusetööstuse kogu väärtusahela ulatusest.