Autor: Kestlikkusuudised • 31. mai 2024

Kestlikkusuudiste juht Äripäeva raadios: tahan, et mu tegevusel oleks suur mõju

Kestlikkusuudiste juht Karmen Laur käis täna hommikul külas Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Juttu tuli Kestlikkusuudiste vajalikkusest, sihtrühmast ja keelekausutusest ning Lauri taustast.
Äripäeva kestlikkusteemade eestvedaja Kerttu Metsar ja Kestlikkusuudiste juht Karmen Laur uudisveebi avamas ESG praktikute aastakonverentsil
Foto: Raul Mee

Kestlikkusuudised paneb rõhku kogemuslugudele. “Teiste ettevõtjate pealt on väga hea spikerdada: mida on tehtud, mis on õnnestunud, mis ei ole õnnestunud, mida soovitatakse teha, mida alguse poole vältida,” ütles Laur ja lisas, et sisu leiavad nii ESG teemaga alustavad kui ka kogenumad ettevõtjad.

Teiseks koondab Kestlikkusuudised vajaliku info Eesti ja Euroopa Liidu seadusandluse, rahastuse ja projektide kohta ühte uudisveebi. Lähiajal võtab Kestlikkusuudised Lauri sõnutsi ette kliimakindla majanduse seaduse.

Laur kinnitas, et sõna saavad eri vaadetega ettevõtjad, kuna nende lähenemine varieerub. “Sellepärast me proovimegi võtta hästi palju erinevaid kogemuslugusid. Ei ole ju ühte kindlat lahendust, mis kõigile universaalselt sobiks,” nentis ta.

Loe lisaks
Tere tulemast Kestlikkusuudistesse!

Laur avas ka oma tausta: ta on õppinud ajakirjandust ning töötanud eri meediamajades viimased viis-kuus aastat. Kuigi ta on kajastanud erinevaid valdkondi, on keskkonnateemad muutunud kõige südamelähedasemaks. “Sain aru, et tahaksin anda oma panuse, et minu mõju oleks suurem kui see, mida ma suudan üksikisikuna ära teha,” rääkis ta. Lauri sõnul pole Kestlikkusuudised siiski keskkonnateemaline uudisveeb, vaid esindatud on kõik kolm ESG komponenti.

Saates puudutati ka keelekasutust, kuna uutes valdkondades kasutatakse tihti ingliskeelseid lühendeid. Laur tõi näite, et peale ESG on tavapärane lühend ka CSRD (ingl corporate sustainability reporting directive ehk kestlikkusaruandluse direktiiv). Laur ei usu, et lühend ESG kaoks või mõeldaks välja eestikeelne vaste, sest ESG on juba laialt levinud. Ta tõdes, et sisuliselt rääkides kasutatakse ikkagi eesti keelt. “Eks siin ole neid ingliskeelseid lühendeid, peab vaatama, mis nendega saab,” lausus ta.

Intervjueeris Neeme Korv.

Liitu Kestlikkusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Kestlikkusuudiste uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Karmen LaurKestlikkusuudised.ee juhtTel: 5271417
Andres RandKestlikkusuudised.ee turunduslahenduste juhtTel: 58274537