• 11.10.24, 11:34

Kestlikkusuudiste septembri paremik: kliimaseaduse loomine ja arvamusliidrite küsitlus

Septembris võidutsesid kliimaseaduse nõrga kaasamisprotsessi ja esimese arvamusliidrite küsitluse lood, sekka ka esimene ESG juhtide uuring Baltikumis. Vaata, mis on TOP5 kõige loetumat lugu.
Kestlikkusuudiste septembrikuu TOP lood olid kliimaseaduse nõrgast kaasamisprotsessist ja arvamusliidrite küsitlusest.
  • Kestlikkusuudiste septembrikuu TOP lood olid kliimaseaduse nõrgast kaasamisprotsessist ja arvamusliidrite küsitlusest.
Pahameel kliimaseaduse vastu
Septembri alguses ilmus lugu kliimaseaduse loomisest. Kliimaseaduse koostamine pidi olema üks suurimaid kaasamisprotsesse Eestis. Nii kõlab kliimaministeeriumi uhke lubadus. Need, keda kutsuti seadust looma, vaidlevad aga vastu.
Asjaosalised heidavad ministeeriumile ette, et materjale nähti avalikkusega samal ajal, töörühmad olid kehvasti juhitud ja ambitsioonikad eesmärgid eelnõust kadunud.
“Selleks hetkeks, kui me tulime seaduseelnõuga välja, olid kõik töörühmad ja kliimanõukogu saanud põhimõtetega põhjalikult tutvuda, olid toimunud arutelud ja kõik olid saanud sisendit anda,” vastas kriitikale kliimaministeeriumi kantsler Keit Kasemets.
Loe pikemalt siit.
Kliimaseadust puudutavad lood, ka huvirühmade tagasiside ja ettepanekud seaduseelnõu täiendamiseks, leiad rubriigi “seadused” alt.
Arvamusliidrite küsitlus
Septembris tegime esimese Kestlikkusuudiste arvamusliidrite küsitluse. Küsisime, kumb peab kohanema: sinu ettevõte või organisatsioon keskkonnaga või vastupidi? Ning jätkuna, kuidas näed, et kliimakriis muudab lähikümnenditel sinu äritegevust, ja millised ettevõtted jäävad üldse aastate pärast püsima?
Arvamusliidrite sõnum on selge: kliimariske peab teadvustama ja maandama. Kliimamuutused pole kauge teema, vaid mõjutab juba igapäevategevust. Osa näeb kliimamuutuste füüsilisi tagajärgi, teisi survestavad peamiselt kliendid ja regulaatorid. Seda, et äritegevus muutub, ei eita aga keegi.
Loe arvamusliidrite küsitluse kokkuvõtet siit.
Loe lähemalt, kuidas tajuvad kliimamuutuste mõju äritegevusele Lauri Tuulberg (Rand & Tuulberg), Janno Jegers (Saku Metall), Tatjana Vakulenko (SEB), Priit Kappak (Tallinna Vesi) ja Aigi Kukk (Elisa).
Esimesed ESG uuringud
Septembri lõpus ilmus Baltikumi esimene ESG juhtide uuring, mis annab sissevaate sellesse, kes on ESG juht, mille eest ta vastutab, mis on ta varasem töökogemus ja haridus ning millised on suurimad tööalased väljakutsed. Loe pikemalt siit.
Oktoobri alguses on ilmunud mitu huvitavat ESG uuringut nii suurettevõtete, VKEde kui ka finantstehnoloogia ettevõtete kohta. Täpsemalt saad uuringutega tutvuda rubriigi “ESG” alt.

TOP5 loetumat lugu

1. Kliimaseadust tegema kutsutud asjatundjad rääkisid tühja. “See oli näilise kaasamise moodi
2. Esimene uuring Baltikumis: kes on ESG juht ja mille eest ta vastutab?
3. Arvamusliidrid: kliimariskide maandamisest pole pääsu
4. Orkla sotsiaalsest mõjust: töötajad tulevad üllatavalt hästi kaasa
5. SÕLMKÜSIMUS | Tatjana Vakulenko: kliimakriisi eiramine toob kaasa kõrgemad finantsriskid, turuväärtuse languse ja trahvid
See on Kestlikkusuudiste kuu paremik. Iga kuu alguses vaatame tagasi möödunud kuu kõige loetumatutele ja põrutavamatele lugudele. See on esimene kuu paremiku ülevaade.

Seotud lood

Uudised
  • 11.09.24, 13:07
Neste: transpordi heide kasvab mühinal, kliimaseadus seda ei ohja
Vaatamata majanduslangusele kasvab nii kütuste tarbimine kui ka transpordisektori heide märgatavalt. Sellise kliimaseadusega me 2030. aasta eesmärke ei täida, kirjutab Neste Eesti juhatuse liige Ülle Tamme.
Uudised
  • 10.09.24, 11:21
Katrin Bats: kuidas nügida 97% oma mõjuahelast?
Kestlikkuse aruandlus aitab paljudel ettevõtetel õppida paremini riske hindama, sest pead vastama küsimustele, millele iga päev pole vaja mõelda, kirjutab Rimi vastutustundliku ettevõtluse juht Katrin Bats.
Arvamused
  • 19.09.24, 15:40
SÕLMKÜSIMUS | Lauri Tuulberg: ettevõte, kes ei tegele kestlikkusega, jääb varsti rohkem silma kui vastupidi
Kümne aastaga on kestlikkusteemadest saanud ehitussektoris normaalne äriosa. Ettevõtte jätkusuutlik tegevus peab olema sisuline ja siiras, sest rohepesu tuleb varem või hiljem välja, ütleb ehitusfirma Rand ja Tuulberg nõukogu liige Lauri Tuulberg.
Uudised
  • 20.09.24, 11:57
Kestlikkusuudised tuli välja uue veebiga
Kestlikkusuudiste veeb ilmus eile lugejate ette uuel kujul. Nüüd on oluline info teemade kaupa mugavalt ühest kohast leitav. Vaata lähemalt, mis muutus!
  • ST
Sisuturundus
  • 04.10.24, 11:28
Väärtusahela juhtimine aitab ennetada ESG riske ja mainekahju
Ettevõtete teadlikkus keskkonnaga kooskõlas tegutsemisest on jõudsalt kasvanud ning suuremad organisatsioonid on alustanud juba kestlikkuse aruannetega. Ettevõtte peamised ESG mõjud ja riskid peituvad aga tema väärtusahelas – tarnijad ja teised, kes toote või teenuse loomise protsessis on osalised.

Hetkel kuum

Liitu uudiskirjaga

Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.

Tagasi Kestlikkusuudised esilehele